تبلیغات
وبلاگ انجمن علوم کامپیوتر دانشگاه پیام نور فریمان - رشته*های بی*کیفیت از دانشگاه*ها حذف می شوند
 
وبلاگ انجمن علوم کامپیوتر دانشگاه پیام نور فریمان
به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : کامران دانشجو درباره بازنگری سرفصل دروس علوم انسانی، گفت: دروسی که پنجاه سال از آنها می*گذرد باید بازنگری می*شد لذا سرفصل و متون در دروس فنی مهندسی و علوم تجربی و انسانی را بازنگری کردیم.
وی افزود: کمیته ویژه*ای برای هر کدام از رشته*ها در نظر گرفته شد که حدود ۳۸ سرفصل به این کمیته داده شده است.
دانشجو ادامه داد: قرار بر این است تا از اواخر خرداد کمیته*های ویژه سرفصل*ها را بررسی کنند و آنهایی که قرار است تغییر کنند تا اوایل مرداد در شورای تحول علوم انسانی مطرح شود و بعد می*توانیم این سرفصل*ها را به دانشگاه*ها ابلاغ کنیم و اگر در متون تغییراتی ایجاد شود اول مهر اجرایی خواهد شد.
وزیر علوم با بیان اینکه ما اعتقاد داریم نگاه غربی و نظریات آنها و نگاه اسلامی و اندیشمندان ما باید کنار همدیگر قرار بگیرند، گفت: دانشگاه باید نسبت به هر دو شناخت مناسب داشته باشد.
وی با بیان اینکه ما همه دانشگاه*ها، چه دولتی، چه آزاد، پیام نور و غیرانتفاعی را جزء یک خانواده می*دانیم، گفت: همه برادران تنی یک خانواده*ایم و وزارت علوم بر همه این دانشگاه*ها نظارت دارد.
دانشجو افزود: اگر هر کدام از این دانشگاه*ها بر اساس شاخص*های دفتر نظارت مطلوب نباشد ابتدا ظرفیت*ها را کم می*کنیم و اگر موثر واقع نشد کل آن رشته را از دانشگاه می*گیریم زیرا نسبت به تعلیم و تربیت جوانانمان مسوولیم.
وی در مورد وضعیت دانشگاه پیام نور گفت: دانشگاه پیام نور را از نظر کیفی در راستای بقیه دانشگاه*ها می*بینم، بنابراین در مورد ارزشیابی مدارک آن نمی*توان خدشه*ای وارد کرد. دانشگاه پیام نور شرایط تحصیل ارزان و همه*گیر را فراهم کرده و مدارک آن هم مورد تایید وزارت علوم است.
وی در مورد بودجه*های وزارت علوم و دانشگاه*ها گفت: بودجه*های ما از ۱۸۰۰ میلیارد تومان به ۲۷۰۰ میلیارد تومان رسیده است، همچنین بودجه*های عمرانی ما از ۵۷۰ میلیارد تومان به ۱۱۰۰ میلیارد تومان رسیده یعنی صد در صد افزایش بودجه داشته*ایم.
وی با بیان اینکه مجلس و دولت به مجموعه وزارت علوم و مراکز دانشگاه*ها عنایت ویژه داشته است گفت: ششصد میلیون دلار برای تجهیزات و مقاوم*سازی و رسیدگی به دانشگاه*های مناطق محروم تصویب شد و رییس جمهور هم در انتهای سال صد و پنجاه میلیارد تومان به همین منظور کمک کردند.
وزیر علوم در خاتمه با بیان اینکه ۵۰۰ میلیون دلار بودجه برای حمایت از شرکت*های دانشگاهیان که در پارک*های علم و فناوری زیر نظر وزارت علوم مستقر هستند تصویب شده، خاطرنشان کرد: برای اینکه بتوانیم به شرکت*های دانشگاهیان وام*های بلاعوض و یا طولانی*مدت بدهیم این مبلغ را برای صندوق نوآوری و شکوفایی در نظر گرفتیم. 
نوع مطلب : دانشگاه، اخبار، درسی، 
برچسب ها :
دوشنبه 1 خرداد 1391 :: نویسنده : ارغوان جلال زاده    


درباره وبلاگ

وبلاگ انجمن علوم کامپیوتر دانشگاه پیام نور فریمان

ع :علم
ل: لیاقت
و :وقار
م : متانت

ک : کوشش
ا :ادب
م :مهارت
پ : پویندگی
ی : یکرنگی
و : ورزیدگی
ت :توانمندی
ر: راستگوی
!!!
مدیر وبلاگ : ارغوان جلال زاده
پیوندهای روزانه
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
p30java
ابزار وبلاگنویسان ابزار وبلاگنویسان